FRONTY - PIERWSZE WRAŻENIE

Fronty to jedne z najważniejszych elementów wizualnych mebli. Powinny być spójne z resztą wnętrza oraz podkreślać jego charakter. Mogą występować w wersji gładkiej lub być zdobione sztukaterią, matowe lub błyszczące, a także w wielu wzorach i kolorach. Fronty meblowe wpływają na charakter mebli - możliwość ich szybkiej wymiany niesie za sobą mnogość możliwości aranżacyjnych. Dzięki frontom meblowym zabudowa może się nieustannie zmieniać, a na bazie podstawowych rozwiązań (czyli korpusów stanowiących szkielet mebli) możliwe jest tworzenie nowych zestawów.

FRONTY LAKIEROWANE

Fronty lakierowane to najpopularniejszy sposób wykończenia frontów i są często wybierane przez naszych klientów. Fronty lakierowane produkujemy na bazie płyt MDF o grubości 18 mm, które są poddawane procesowi lakierowania - najpierw pokrywane są podkładem kryjącym, a następnie 2 lub 3 warstwami lakieru w zależności od koloru. Jeśli chodzi o kolory, bazujemy na bogatych paletach NCS i RAL. Takie fronty wyróżniają się dużą trwałością oraz odpornością na wilgoć i wysokie temperatury, dlatego tak dobrze sprawdzają się w kuchni i łazience. Sposób wykończenia frontów lakierowanych może być dowolny - w macie lub połysku. Warto jednak zaznaczyć, że na frontach wykończonych w połysku znacznie bardziej widoczne są mikro zarysowania, z kolei na matowych frontach, zwłaszcza w przypadku ciemnych kolorów, mogą być widoczne odbicia palców. Fronty lakierowane świetnie pasują do nowoczesnych oraz industrialnych wnętrz. Jesteśmy w stanie wykonać je również w wersji giętej oraz w dowolny sposób frezowanej. Wykorzystujemy wyłącznie wysokiej jakości lakiery KEMICHAL.

FRONTY AKRYLOWE

Fronty akrylowe cieszą się niesłabnącą popularnością, jednak zdecydowanie częściej wybierane są przez naszych klientów jednak fronty lakierowane. Fronty akrylowe produkujemy poprzez połączenie płyty MDF o grubości 18 mm z twardym akrylem o grubości około 1 mm. Ich cena jest nieco wyższa niż frontów lakierowanych, jednak są one o wiele bardziej odporne na zarysowania oraz wysokie temperatury. Dzięki zastosowaniu akrylu powierzchnia frontu osiąga połysk o wartości ponad 80 Glossów, a kolorystyka jest w pełni powtarzalna. Bazujemy na sprawdzonych akrylach Rehau i Aquaakryl.

FRONTY Z PŁYTY MDF BARWIONEJ W MASIE

Płyty MDF barwione w masie to ciekawa propozycja, która przykuwa uwagę zwłaszcza klientów poszukujących wnętrzarskich perełek. Fibracolour TEX EZ FINSA to płyty dekoracyjne MDF o grubości 19 mm, które wzbogacą charakter każdego pomieszczenia dzięki dodatkowym efektom przestrzennym wynikającym z różnorodnej gamy tłoczeń i wykończeń. To bardzo ciekawa propozycja nie tylko na fronty, ale również ozdobne panele dekoracyjne na ścianie.

FRONTY Z PŁYTY MELAMINOWANEJ

Fronty melaminowane, nazywane inaczej laminowanymi, powstają w wyniku zaprasowania filmu dekoracyjnego na płytę wiórową. Funkcję takiego filmu pełni papier dekoracyjny dwukrotnie nasycony żywicami, w tym żywicą melaminową. Płyty melaminowane są cięte przez nas na piłach formatowych na formatki, zaś krawędzie cięte są oklejane maszynowo (przy pomocy okleiniarki) obrzeżami z tworzywa PCV. Fronty melaminowane są odporne na wysokie temperatury, odbarwienia, zarysowania i ścieranie. Ogromnym atutem płyt melaminowanych jest szeroka paleta wzorów i struktur powierzchni (gładka, perlista, drewnopodobna), a także przystępna cena. Wykorzystujemy wyłącznie wysokiej jakości płyty melaminowane takich producentów jak Pfleiderer, Kronospan, Swiss Krono czy Egger.

FRONTY OKLEINOWANE

Fronty okleinowane folią PCV to ciekawa alternatywa dla pozostałych rodzajów frontów. Fronty okleinowane produkujemy na bazie płyt MDF o grubości 18 mm, które następnie są poprzez specjalną folią termoplastyczną PCV - trwałą, odporną na bardzo wysokie temperatury oraz na uszkodzenia. Wykorzystujemy wyłącznie wysokiej jakości folie PCV marki 2KBR. Jesteśmy w stanie wykonać je również w wersji giętej oraz w dowolny sposób frezowanej.

FRONTY DREWNIANE

Fronty drewniane to absolutna klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody, jest to jednak najdroższa i najbardziej wymagająca jeśli chodzi o pielęgnację opcja. Najczęściej wykorzystywanym materiałem jest sosna lub dąb, ale gatunek drewna jest uzależniony od budżetu oraz oczekiwań wizualnych. Do oczekiwań estetycznych klienta możemy też dobrać sposób wykończenia drewna - możemy je zabezpieczyć wysokiej jakości lakierem matowym lub w połysku, a także użyć bejcy, by na przykład dopasować odcień do już posiadanych elementów wyposażenia. Fronty drewniane świetnie prezentują w kuchniach urządzonych w stylu skandynawskim lub rustykalnym. Drewno pozyskujemy wyłącznie ze sprawdzonych źródeł, gdzie dostawcy są w stanie zapewnić nam doskonale wysuszone i przygotowane pod dalszą obróbkę drewno. Jesteśmy w stanie wykonać je również w wersji giętej oraz w dowolny sposób frezowanej.

FRONTY FORNIROWANE DREWNEM

Fronty fornirowane drewnem produkujemy na bazie płyty MDF o grubości 18 mm, którą pokrywamy naturalną okleiną drewnianą. W zależności od oczekiwań powierzchnia tak przygotowanych frontów może zostać wykończona w zupełnie różny sposób - w trakcie procesów bejcowania, lakierowania lub patynowania. Ze względu na właściwości naturalnego materiału jakim jest drewno, poszczególne elementy barwione i lakierowane mogą się różnić między sobą odcieniem i układem słojów. Fronty fornirowane drewnem to dobra alternatywa dla frontów drewnianych - są nieco tańsze, a przy tym zachowują naturalny charakter. Wykorzystujemy wyłącznie wysokiej jakości forniry marki Filipiak.

FRONTY KAMIENNE

Fronty kamienne to jeden z ostatnich hitów w nowoczesnej aranżacji wnętrz. Nadają wnętrzom stylowej nonszalancji, podkreślając przy tym ich nowoczesny i surowy charakter. Świetnie sprawdzają się przy zastosowaniu jako element dekoracyjny przykuwający uwagę - na przykład wyłącznie w postaci frontów wysokich słupków czy jako dolna zabudowa. Wykorzystujemy wyłącznie wysokiej jakości naturalny kamień marki Hoder. Bogata oferta kamieni pozwala dopasować odpowiedni materiał do każdej estetyki.

FRONTY FORNIROWANE KAMIENIEM

Fronty fornirowane kamieniem to świetna alternatywa dla frontów kamiennych. Podobnie jak w przypadku frontów fornirowanych drewnem, fronty fornirowane kamieniem również produkujemy na bazie płyt MDF o grubości 18 mm, które pokrywamy naturalnym kamieniem. Wykorzystujemy wyłącznie wysokiej jakości forniry kamienne importowane z Indii od marki ForniFLEX.

TOP
0
KOSZYK
  • No products in the cart.