KORPUSY - PODSTAWA KONSTRUKCJI

Korpusy meblowe to podstawa i szkielet zabudowy meblowej - to konstrukcja, na której opiera się cała konstrukcja mebli. Mimo że same korpusy meblowe są tak naprawdę mało widoczne, to możemy przygotować je z dowolnych materiałów - wszystko po to, by idealnie komponowały się z pozostałymi elementami zabudowy. Korpus możemy przygotować zarówno dopasowane kolorystycznie do pozostałej zabudowy, jak i z nią kontrastujące. Korpusy meblowe przygotowujemy łącząc ze sobą odpowiednio docięte formatki przy pomocy różnego rodzaju łączników.

KORPUSY Z PŁYTY MELAMINOWANEJ

Standardowo wykorzystywanym przez nas materiałem na produkcję korpusów jest płyta melaminowana, nazywana inaczej płytą laminowaną. Płyty takie powstają w wyniku zaprasowania filmu dekoracyjnego na płytę wiórową. Funkcję takiego filmu pełni papier dekoracyjny dwukrotnie nasycony żywicami, w tym żywicą melaminową. Płyty melaminowane są cięte przez nas na piłach formatowych na formatki, zaś krawędzie cięte są oklejane maszynowo (przy pomocy okleiniarki) obrzeżami z tworzywa PCV. Ogromnym atutem płyt melaminowanych jest szeroka paleta wzorów i struktur powierzchni (gładka, perlista, drewnopodobna), a także przystępna cena. Wykorzystujemy wyłącznie wysokiej jakości płyty melaminowane takich producentów jak Pfleiderer, Kronospan, Swiss Krono czy Egger.

KORPUSY Z PŁYTY MDF

Znacznie rzadziej wykonujemy korpusy z płyty MDF. Takie korpusy produkujemy na bazie płyt MDF o grubości 18 mm, które są poddawane procesowi lakierowania - najpierw pokrywane są podkładem kryjącym, a następnie 2 lub 3 warstwami lakieru w zależności od koloru. Jeśli chodzi o kolory, bazujemy na bogatych paletach NCS i RAL. Takie korpusy wyróżniają się dużą trwałością oraz odpornością na wilgoć i wysokie temperatury, dlatego są dość częstym wyborem w przypadku mebli łazienkowych. Sposób wykończenia korpusów lakierowanych może być dowolny - w macie lub połysku.

KORPUSY DREWNIANE

Korpusy drewniane wykonujemy w przypadku wykonywania mebli z drewna. Najczęściej wykorzystywanym materiałem jest sosna lub dąb, ale gatunek drewna jest uzależniony od budżetu oraz oczekiwań wizualnych. Do oczekiwań estetycznych klienta możemy też dobrać sposób wykończenia drewna - możemy je zabezpieczyć wysokiej jakości lakierem matowym lub w połysku, a także użyć bejcy, by na przykład dopasować odcień do już posiadanych elementów wyposażenia. Drewno pozyskujemy wyłącznie ze sprawdzonych źródeł, gdzie dostawcy są w stanie zapewnić nam doskonale wysuszone i przygotowane pod dalszą obróbkę drewno.

KORPUSY FORNIROWANE DREWNEM

Korpusy fornirowane drewnem produkujemy na bazie płyty MDF o grubości 18 mm, którą pokrywamy naturalną okleiną drewnianą. W zależności od oczekiwań powierzchnia tak przygotowanych frontów może zostać wykończona w zupełnie różny sposób - w trakcie procesów bejcowania, lakierowania lub patynowania. Ze względu na właściwości naturalnego materiału jakim jest drewno, poszczególne elementy barwione i lakierowane mogą się różnić między sobą odcieniem i układem słojów. Korpusy fornirowane drewnem proponujemy klientom w przypadku wykonywania również frontów z zastosowaniem forniru lub w przypadku mebli drewnianych, by nieco obniżyć całościowy koszt, a jednocześnie w pełni zachować naturalność wykorzystywanych materiałów.

TOP
0
KOSZYK
  • No products in the cart.