Lamele – wnętrzarski hit, który podbija Instagram

Będąc na etapie aranżacji wnętrz, warto wybrać takie rozwiązania, które będą cieszyły oko przez wiele lat, a także okażą się tym, co wyróżnia mieszkanie, czy dom spośród setek innych. Hitem tego lata są lamele drewniane, które idealnie komponują się z wieloma stylami od klasycznego po nowoczesny. Są przede wszystkim niedrogie, łatwe w montażu i za ich pomocą można stworzyć we wnętrzu niepowtarzalny i oryginalny klimat. To dlatego stały się hitem na Instagramie, gdzie najwięksi pasjonaci aranżacji wnętrz i nowoczesnej architektury, prezentują najlepsze pomysły na ich wykorzystanie. Śmiało można powiedzieć, że zawsze prezentują się doskonale.

Rodzajów lameli drewnianych jest bardzo wiele, a różnią się one grubością, wielkością i rodzajem wykorzystanych materiałów. W większości przypadków występują w kolorze jasnego lub ciemnego brązu, co sprawia, że można idealnie wkomponować je w kolorystykę całego pomieszczenia. Klienci najchętniej korzystają z naturalnych desek drewnianych, które są znacznie trwalsze niż syntetyczne materiały. Obecnie modne są głównie szafy z lamelami
(przede wszystkim w sypialni i salonie) oraz przegrody lamelowe, odgradzające np. pokój dzienny od kuchni czy schodów.

Lamele ścienne, podłogowe i dekoracyjne – najnowsze trendy dla miłośników natury

Lamele pełnią zarówno funkcję dekoracji, jak i bardziej praktyczną. Wykorzystanie lameli niejedno ma imię. Mogą służyć do tworzenia przegród, szaf, żaluzji (cieńsze listwy), wygłuszania pomieszczeń, dekoracje mebli i sufitów, a także jako pokrycie desek podłogowych. Te grubsze, mogą stanowić doskonałe uzupełnienie konstrukcji, zwłaszcza na poddaszach, a także w miejscach skosów sufitu. Wiele osób decyduje się na wykorzystanie lameli drewnianych jako elementu ozdobnego ściany, zwłaszcza w momencie, gdy są ułożone w fantazyjny wzór. Miłośnicy naturalnych surowców często tworzą z lameli ozdoby półek z książkami, wieszają na nich pamiątkowe zdjęcia, a nawet komponują własne tzw. ściany zieleni. Lamele nadają się również do wieszania doniczek z roślinami (zwłaszcza pnącymi się lub zwisającymi piękną kaskadą zieleni). Warto jednak pamiętać, że lamele z drewna stanowią ozdobę samą w sobie i dlatego są tak dobrą inwestycją.

Największe zalety lameli

Wybierając lamele na wymiar, zyskuje się nie tylko pełną swobodę aranżacji. Innymi ich zaletami są m.in.:

  • uniwersalność – można dopasować je do wielu stylów, w tym m.in. rustykalnego, industrialnego, skandynawskiego oraz eklektycznego,
  • łatwość montażu – po odpowiednim zabezpieczeniu i konserwacji służą przez długie lata,
  • korzyści akustyczne – lamele z drewna służą do skutecznego wygłuszania pomieszczeń, w tym pozbywania się pogłosu, co zwiększa komfort mieszkania, zwłaszcza w bloku.

Zapraszamy do skorzystania z oferty DK dream concept, która proponuje Państwu przygotowanie lameli na wymiar.